Strona główna
Rajd Mikołajkowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Sarnowska   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:18

 

W sobotę  02 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Złazie Mikołajkowym po Wysoczyźnie Elbląskiej.

Celem rajdu było m. in. propagowanie walorów krajoznawczo-turystycznych Ziemi Elbląskiej, popularyzacja szlaków turystycznych, dokarmianie dzikich zwierząt w okresie zimowym.

 

 

Nasza grupa wędrowała trasą nr 2: Las Park Bażantarnia – szlak na górę Chrobrego- leśną drogą – szlak czerwony „Kopernikowski” -  Bażantarnia polana Boisko   - ( 7 km ).

Po wędrówce pieszej,  o godz. 11.00 wszyscy uczestnicy rajdu zebrali się  na polanie Bażantarni. Tam ogrzaliśmy się przy ognisku, a pod wiatą zjedliśmy ciepłą zupę. W tym roku ze względu na trudne warunki pogodowe nie odbyły się konkursy. Dzieci,  za wytrwałość podczas trudnej wyprawy, otrzymały prezent od Mikołaja, który co roku odwiedza w Mikołajki wędrujących po Bażantarni .  Na pamiątkę wspólnej przygody dzieci otrzymały pamiątkowy, mikołajowy znaczek oraz mikołajową czapkę. Na zakończenie cała grupa „Wędrowców z Wyspy Nowakowskiej” otrzymała dyplom z podziękowaniem za wspaniałą turystyczną postawę i zaangażowanie w promowaniu turystyki pieszej na Ziemi Elbląskiej.

Zapraszamy chętnych na następny rajd

Naprawdę warto!

M.Graj

 

 

 

 

tn_DSC_0390.JPG tn_DSC_0423.JPG tn_DSC_0424.JPG tn_DSC_0425.JPG tn_DSC_0426.JPG

 

Statystyka odwiedzin

Losowa fotka

tn_P1140020.JPG

Kalendarz

Pogoda

Powered by Rounded Corners Joomla Themes .::Hary 2010