Strona główna Nasz Patron- Państwowa Straż Pożarna Nadanie imienia i przekazanie sztandaru

Warning: opendir(/home/zsnowako/public_html/images/stories/2014/nadanie) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /home/zsnowako/public_html/plugins/content/ppgallery.php on line 83
Nadanie imienia i przekazanie sztandaru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Sarnowska   
piątek, 11 października 2013 13:56

Dnia 11 października 2013 roku w Zespole Szkół w Nowakowie odbyła się uroczystość nadania imienia i przekazanie sztandaru. Szkoła otrzymała imię Państwowej Straży Pożarnej.

 

W uroczystości wzięli udział: członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Witold Wróblewski, wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Jezierski, proboszcz parafii w Cieplicach ks. Paweł Guminiak, komendant wojewódzkiego PSP w Olsztynie starszy brygadier Mirosław Rutecki, komendant PSP w Elblągu starszy brygadier Tomasz Świniarski, starosta Powiatu Elbląskiego Sławomir Jezierski, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, dyrektor delegatury KO w Elblągu Halina Uźluk, prezes ZNP w Elblągu Gerard Przybylski, radni, dyrektorzy, nauczyciele szkół Gminy Elbląg, mieszkańcy Gminy Elbląg, uczniowie i ich rodzice.

Uroczystość otworzył gospodarz dyrektor ZS w Nowakowie Bogusław Milusz.

Po uroczystości poświęcenia sztandaru w kościele w Cieplicach, nastąpiło wbicie symbolicznych gwoździ przez darczyńców sztandaru i przekazanie go dyrekcji szkoły i uczniom. Po prezentacji sztandaru, uczniowie złożyli ślubowanie na nowy sztandar. Część oficjalną zakończyły gratulacje i podziękowania. Szkoła otrzymała wiele podarunków od swoich przyjaciół i zaproszonych gości. Podarunki odbierali dyrektor Bogusław Milusz, dyrektor Grażyna Gałązka i uczniowie.

Część artystyczną przygotowała klasa II gimnazjum opowiadając historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie, informując o ważnej roli strażaków w naszym życiu i pouczając o niebezpieczeństwach związanych z pożarem.

Na zakończenie wspaniałej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na strażacką grochówkę i pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie.

Zobacz reportaż

 

Statystyka odwiedzin

Losowa fotka

tn_P1140031.JPG

Kalendarz

Pogoda

Powered by Rounded Corners Joomla Themes .::Hary 2010