Strona główna
Koronawirus - potrzebne informacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Sarnowska   
wtorek, 03 marca 2020 10:55

W gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się odprawa z Kuratorami Oświaty na temat profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Podczas spotkania poinformowałem kuratorów o najważniejszych zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Przekazałem również przygotowane przy współpracy z MZ i GIS rekomendacje dla dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Przesyłam je również do Państwa z prośbą o zapoznanie się i stosowanie.

 

 

Proszę również o przeprowadzenie zajęć np. w ramach lekcji wychowawczych z uczniami o podstawowych zasadach higieny osobistej. Proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na to czy Państwa szkoły, przedszkola i placówki edukacyjne wyposażone są w niezbędne środki czystości.

Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecam Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

 

Łączę wyrazy szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

Jak zapobiegać!

 

Pobierz plakat:

Koronawirus

 

Statystyka odwiedzin

Losowa fotka

tn_P1100618.JPG

Kalendarz

Pogoda

Powered by Rounded Corners Joomla Themes .::Hary 2010