Strona główna
Rajd pieszy Rubno Wielkie - Nadbrzeże PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Sarnowska   
środa, 25 kwietnia 2018 10:13

W sobotę 14 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym do Nadbrzeża.

 Celem rajdu było włączenie się w ogólnopolskie obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości Państwa Polskiego i akcję Zarządu Głównego PTTK „ Na szlakach Niepodległości”, uczczenie pamięci ofiar hitleryzmu i stalinizmu, oddanie czci poległym o wyzwolenie narodowe i społeczne w czasie II wojny światowej, propagowanie walorów krajoznawczo-turystycznych Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz popularyzacja czynnego wypoczynku po nauce.

 

Nasza grupa wędrowała trasą nr 1: Rubno Wielkie – aleja lipowa- Próchnik – leśna droga – ścieżka dydaktyczna -Nadbrzeże - ( 11 km ).

  Na terenie parku krajobrazowego mogliśmy podziwiać walory krajobrazowe Wysoczyzny Elbląskiej, m. in. formy polodowcowe oraz zaobserwować ze wzgórza Zalew Wiślany i Mierzeję Wiślaną. W Nadbrzeżu, przed pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych regionu, z ceremoniałem Wojska Polskiego oraz zmówiona modlitwa przez proboszcza Garnizonu Elbląg za ofiary II wojny światowej, m.in. więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof.  Na zakończeniu zlotu udaliśmy się na teren Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, gdzie spożyliśmy ciepły posiłek, i wzięliśmy udział w konkursach.

Nagrodę w konkursie krajoznawczym zdobyła Julia Olewnik z klasy V.

W konkursie pieśni patriotycznej wzięły udział: Iga Kanigowska oraz Natalia Skarżyńska również z klasy V. 

Gratulacje dla uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach!

 

Zapraszamy chętnych na następny rajd, naprawdę warto!

 Organizator: M. Graj

 

tn_DSC_0465.JPG tn_DSC_0466.JPG tn_DSC_0467.JPG tn_DSC_0470.JPG tn_DSC_0471.JPG tn_DSC_0473.JPG tn_DSC_0474.JPG tn_DSC_0475.JPG tn_DSC_0476.JPG tn_DSC_0479.JPG tn_DSC_0480.JPG tn_DSC_0481.JPG tn_DSC_0482.JPG tn_DSC_0483.JPG tn_DSC_0484.JPG tn_DSC_0487.JPG

 

Statystyka odwiedzin

Losowa fotka

tn_P1100231.JPG

Kalendarz

Pogoda

Powered by Rounded Corners Joomla Themes .::Hary 2010